Středočeské krůtí plátky v Párty chlebu

Obtížnost obtížnost receptu běžná
Doba přípravy pokrmu doba přípravy cca. 45 min.

Suroviny: Marinované krůtí maso od Maso Planá 2 x Párty chléb od Penamu 1 bílý bio jogurt od Olmy 4 lžíce olivového oleje 1 citron 2 rajské 2 papriky ½ ledového salátu Bylinky – oregano, rozmarýn, tymián, šalvěj

Velice důležitá součást grilování je příloha. V dřívějších dobách se pekly v ohni brambory, dnes přemýšlíme o zajímavých přílohách, které můžeme připravit současně s masem na grilu. K voňavému bylinkovému krůtímu masu doporučujeme opečený Párty chléb.

V misce připravíme marinádu z jogurtu, bylinek, olivového oleje a citronové šťávy. Marinované krůtí maso nakrájíme na plátky a naklepeme. Do hrnce pokládáme maso a potíráme marinádou. Necháme 1 hodinu proležet, více není třeba, protože maso kupujeme již marinované.

Mezitím pokrájíme rajské, papriky a salát, pokapeme olivovým olejem, osolíme a necháme odležet v misce. Plátky krůtího masa pečeme na rozpáleném grilu, dokud n nemá křupavou kůrku. Párty chléb rozkrojíme po délce, potřeme marinádou a pečeme v poslední fázi na grilu společně s masem. Křupavý Párty chléb (novinka od Penamu) položíme na talíř, položíme zeleninový salát a na něj plátky masa. Servírujeme, dokud je maso teplé a chléb křupavý.