Jednoduše stručně povinné ručení

Při výpočtu povinného ručení záleží nejen na věku řidiče, ale také na typu vozidla, které vlastní. Pokud jste mladý řidič, který ještě nemá naježděné měsíce, vaše povinné ručení bude dražší, protože zkušenější řidiči, kteří jezdí už nějakou dobu bez nehod dostávají bonusy a tak ušetří.

Při výpočtu povinného ručení záleží nejen na věku řidiče, ale také na typu vozidla, které vlastní. Pokud jste mladý řidič, který ještě nemá naježděné měsíce, vaše povinné ručení bude dražší, protože zkušenější řidiči, kteří jezdí už nějakou dobu bez nehod dostávají bonusy a tak ušetří. Jestli jezdíte bez nehod, bonusy z povinného ručení zjistíte online kalkulačkou na internetu. Pokud si nevíte rady kde a jak zjistit svůj bonus Autopes to udělá za Vás, při výpočtu ceny nového povinného ručení pro Váš automobil do něj automaticky zahrne Váš aktuální bonus. Tím se cena povinného ručení sníží.

Dalším kritériem je lokalita, ve které řídíte. Pojišťovny si hlídají dopravní statistiky a vědí, kde je nejvíce dopravních nehod. Čím větší je město, ve kterém bydlíte, tím dražší bude i vaše povinné ručení, kvůli většímu množství dopravních nehod. Takže přijde Vám Vaše pojistka drahá, nechte Autopsa pohlídat Vám výročí, vyčmuchá vhodné datum pro změnu pojišťovny a můžete společně na příští rok snížit cenu povinného ručení.

Povinné ručení