Ořechy - zdravá a přitom chutná strava

Kdo by nechtěl jíst něco dobrého a zároveň velmi zdravého? Mnoho zdravých věcí nám zase až tak moc nechutná na rozdíl od různých laskomin či smažených pokrmů. Ty nejzdravější potraviny často bývají chuťově nevýrazné z důvodu menšího obsahu soli, cukrů a jiných dochucovacích složek.

Kdo by nechtěl jíst něco dobrého a zároveň velmi zdravého? Mnoho zdravých věcí nám zase až tak moc nechutná na rozdíl od různých laskomin či smažených pokrmů. Ty nejzdravější potraviny často bývají chuťově nevýrazné z důvodu menšího obsahu soli, cukrů a jiných dochucovacích složek. Pokud bychom se bavili o raw stravě netřeba říkat, že potřeba přihlížet na příjem všech možných důležitých živin.

Chutným a zároveň velmi zdravým doplňkem stravy jsou ořechy. Jsou zdrojem nejrůznějších důležitých prvků pro naše tělo. Poslední dobou začíná být více moderní se stravovat co nejzdravěji a spousta z nás vypustila fast foody úplně. Pro lidi zaměřující se na redukci váhy by mohly být ořechy také velmi zajímavé.

Ořechy

Nejběžnější z ořechů je pro nás asi ten vlašský, je vhodným doplňkem pro lidi všech věkových kategorií, nejen při vysokém duševním či fyzickém vytížení. Jsou bohatým zdrojem kvalitních a zdravých tuků, bílkovin, sacharidů i minerálů. Pomáhají ke zdravým vlasům i nehtům. Najednou nebudete muset utrácet za drahé doplňky stravy z lékáren, které mají k přírodním produktům tak daleko. Minerální látky u vlašského ořechu jsou například draslík, fluor, fosfor, hořčík, jód, kobalt, mangan atd. Jeho velkou výhodou je nízká cena.

Méně běžným ořechem pro nás bude např. makadamový. Tvarově vypadá trošku jako lískový. Barevně připomíná arašíd. Chcete-li svému tělu dopřát spoustu prospěšných mastných kyselin, vitamínů, minerálů a antioxidantů, bude to pro Vás ten pravý ořech. Díky esenciálním aminokyselinám působí pozitivně na regeneraci a růst svalů a na imunitu. Kromě toho zlepšují paměť, soustředěnost, snižují krevní tlak a také riziko vzniku srdečních onemocnění.

Dalším velice oblíbeným ořechem je kešu. Chutné jsou jak v solené tak i v přírodní variantě. . Obsahují hlavně vitamíny skupiny B, celou řadu minerálů a pozitivně působí na cévy, nervovou soustavu i proti únavě a stresu.

Výhodná balení kvalitních ořechů a dalších suchých plodů zakoupíte v e-shopu zodo.cz