Pivo již nemusí být pouze nápojem

Pivo již není pouze tradičním nápojem českých pivních fajnšmekrů, jak by se mohl kde kdo domnívat. Díky blahodárným vlivům a výjimečné chuti se pivo používá v celé řadě dalších odvětví.

Pivo a jeho dílčí složky dnes můžeme najít v celé řadě odvětví. Jmenujme si alespoň ty nejvýznamnější: zdravotnictví, potravinářství, kosmetický průmysl a další.
 
Jak je známo, pivo se již dlouhá léta používá například v potravinářství potažmo kuchyni, jako významná surovina. Celou řadu zajímavých receptů nalezneme například na adrese: http://www.svet-piva.cz/pivni-recepty/
 
Ovšem v dnešním článku bychom se rádi věnovali pro nás novému využití piva a to v kosmetice. V poslední době jsme dost často narazily na „nové“ využití piva a jeho dílčích částí v kosmetice.
 
Pivní kosmetika je založena na staleté tradici českého piva, které je díky své výjimečné kvalitě všeobecně uznáváno jako nejlepší na světě. Cení se jeho jedinečná plná chuť, příjemná chmelová hořkost, výrazný říz, vysoká průzračnost i nádherná zlatavá barva. Tento lahodný mok se v Čechách vaří odnepaměti – první písemné zmínky pocházejí již z desátého století. Na neopakovatelné kvalitě a chuti českého piva se velmi výrazně podílejí unikátní klimatické podmínky pro pěstování chmele, staleté zkušenosti našich sládků a tradiční výrobní postupy.
 
Pivo je unikátním zdrojem všech vitamínů skupiny B, stopových prvků a minerálů, které výrazně napomáhají regeneraci pokožky a zvyšují její odolnost proti nepříznivým vlivům vnějšího prostředí. Chmel ji čistí, zklidňuje a zvláčňuje. Tyto prokázané blahodárné účinky inspirovaly k vytvoření originální pivní kosmetické řady skládající se z celé řady produktů zaměřených na jednotlivé části lidského těla. Kosmetika obsahuje pravé české pivo, pivovarské kvasnice nebo chmelový extrakt a je doprovázena delikátní hořko-sladkou vůní. Vyrábí se s vysokým podílem ruční práce a není testována na zvířatech.
Pivní kosmetika

Sortiment pivní kosmetiky naleznete na adrese: http://obchod.svet-piva.cz/kategorie/pivni-kosmetika